Oceňovaný Monogram pokřtí nové album U Trojského koně

Skvělá zpráva pro všechny hudební fanoušky, především příznivce žánrů bluegrass, country, či folkové hudby. Mezinárodně uznávaná a oceňovaná skupina Monogram vydává své páté studiové album Take It Easy a skladby z tohoto alba zahrají v rámci koncertního křtu v pražské open air galerii U Trojského koně ve středu 10. června od 19 hodin. Koncert je pro veřejnost zcela zdarma.

titulka Monogram

Kapela Monogram rozhodně není žádným bluegrassovým nováčkem. Za téměř 25 let svého působení hrála na pódiích napříč celou Českou republikou, ale také ve Velké Británii, Švédsku, Dánsku, Francii, Itálii, Holandsku a dokonce několikrát i na prestižním festivalu Mezinárodní bluegrassové asociace v americkém Nashvillu. Patří ke špičce bluegrassu v Čechách i Evropě. Na svém kontě má, kromě čtyř úspěšných CD, dlouhou řadu ocenění. Z těch nejvýznamnějších je to Nejlepší instrumentální kapela, nebo titul Nejlepší album roku, a to pro tři ze čtyř vydaných alb. Letos na jaře se pak stala Evropskou skupinou roku 2015 na bluegrassovém festivalu v Nizozemí pořádaném Evropskou bluegrassovou asociací. Ocenění kvality získávají i jednotliví členové kapely např. Jaromír Jahoda, se několikrát stal banjistou roku, stejně jako byl Zdeněk Jahoda několikrát vyhlášený mandolinista roku. Mimochodem oba stáli u zrodu Monogramu.
Take It Easy je pátým studiovým albem Monogramu a vyjde 10. června. V ten samý den jej do pražské open air galerie U Trojského koně přijde pokřtít výjimečný muzikant Luboš Malina z Druhé trávy.
Monogram si pro diváky připravil více než hodinový program složený převážně ze skladeb z nového alba.

Monogram promo koncert

O albu Take It Easy:
Album se natáčelo na Slovensku v nahrávacím studiu Petra Szabadoše Sabik. O následnou post produkci se postaral americký hudebník a producent Steve Walsh. „Steve je velký profesionál. Spolupracoval například s Norah Jones a několik let působil v legendárním nashvillském studiu Quad, kde mimo jiné natáčeli Bob Dylan, či Johnny Cash,“ vysvětluje Pavel Lžičař, kontrabasista. „Fakt, že jsme byli 400 km od domova, měl své výhody, neboť odpadly nejrůznější rušivé elementy a jediné, čemu jsme se opravdu věnovali, byla muzika,“ uzavírá Lžičař.
Naprostá profesionalita a špičková kvalita všech členů kapely se prolíná napříč celým albem. Take it Easy má nezaměnitelný „monogram“, šmrnc a originalitu. Tvorba z dílny Jindry Vinklera se posluchačům dostane pod kůži, stejně jako instrumentálky. Příběh, emoce, zvuk, hloubku, to vše mají nejen skladby na vydávaném cédéčku, ale i ty, které se tam již nevešly.
„Monogram je kapela, která šlape. Asi proto se mě s ní tak dobře hraje,“ uvádí Pepa Malina, který mimo jiné hraje i se svými bratry v kapele Malina Brothers. „Všichni jsou špičkoví muzikanti a to člověka posunuje dále. V kapele máme poměrně velkou volnost, vzájemně se neomezujeme, ale naopak inspirujeme.“
Křest alba:
středa 10. června 2015, 19:00 U Trojského koně, Vodácká, Praha 7 – Troja; www.utrojskehokone.cz
Tracklist alba Take It Easy:
1. Mary Ann
2. Take It Easy
3. Soul Of Old Man
4. Frozen Butterfly
5. Naše sny
6. Sweetheart Of Mine
7. True Song
8. Time is Running
9. Molotow cocktail
10. Ikaros
11. Bard´s Tale
12. That´s What I Am
13. About This Town
14. Train´s Almost Gone

Foto: www.monogram.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353