Nový klip skupiny Buty poslal na úřad práce Karla Gotta i Tomáše Kluse!

„Ráno vstávám, hledám práci, práce není, není práce…“ zpívá Radek Pastrňák v Písni práce na novinkovém albu Duperele skupiny Buty, které vydal Supraphon na konci května. A právě tento singl nyní dostal svoji vizuální podobu v originálním videoklipu režisérů Jana Bártka a Jakuba Machaly.


„S Kubou se známe ze studií na UTB ve Zlíně a po několika úspěšných spolupracích jsme se rozhodli založit režijní duo,“ říká Bártek, který pro Buty již dva klipy natočil.
Písnička skupiny Buty si vtipně pohrává s omílaným tématem krize v hudební branži. Ve videoklipu režisérského tandemu Bártek & Machala dostali úspěšní muzikanti možnost udělat si legraci sami ze sebe. Je působivé vidět, jak stojí za sebou v řadě na úřadu práce například Petr Janda, Marek Eben, Věra Špinarová, Těžkej Pokondr, nebo také Aneta Langerová, Milan Cais, Matěj Ruppert, Lou Fanánek Hagen či Tomáš Klus a Michal Hrůza. Pobaví vás také herecký výkon Zdeny Przebindové, členky Divadla Petra Bezruče v Ostravě, která věrohodně ztvárňuje úřednici na muzikantském úřadu práce. Neodolatelný je také Karel Gott v nečekaném epilogu svérázného videoklipu.


„Jak už to tak bývá, vybírali jsme z několika nápadů a z původního námětu, kdy Radek Pastrňák tančí v elasťácích po kladině, jsme se dostali až na pracovní úřad, kam chodí české hudební hvězdy vykutáleně žádat o podporu. Věříme, že to s nadsázkou vypovídá o současných poměrech víc, než Radek na kladině – i když to by byl taky moc hezký pohled,“ dodává s úsměvem režisér Machala.


Album Duperele skupiny Buty se ihned po svém vydání vyhouplo na několik týdnů mezi tři nejprodávanější CD (podle hitparády IFPI-ČR). Titul se zároveň dostal na první místo nejprodávanějších digitálních alb v online prodejně SupraphonLine a s úspěchem nadále boduje i v dalších digitálních servisech jako je iTunes nebo MusicJet. První rádiový singl Píseň práce získal vizuální podobu. Vzhledem k tomu, že natočený materiál je opravdu výživný, už v těchto dnech se pracuje na druhé, dlouhé verzi videoklipu, která bude mít více než deset minut.

Podívejte se na originální klip skupiny Buty Píseň práce:

Píseň práce
hudba a text: Radek Pastrňák
scénář a režie: Jan Bártek & Jakuba Machala
kamera: Václav Fronk
zvuk: Samuel Jurkovič
střih: Libor Nemeškal, Ondřej Šošolík
produkční: Gabriela Plchotová
účinkují: skupina Buty & Milan Cais, Albert Černý, František Černý, Marek Eben, Petr Fiala, Karel Gott, Lou Fanánek Hagen, Roman Holý, Michal Hrůza, Petr Janda, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Roman Ondráček & Miloš Pokorný, Adam Pavlík, Zdena Przebindová, Matěj Ruppert, Josef Streichl, Petr Šiška, Věra Špinarová
dále na realizaci spolupracovali: David Červený, Martin Kaňůrek, Petr Kvasnička, Martin Huleja, Jan Humpál, George Pinkava, Linda Šajtarová, Simona Zieberová + QQ STUDIO

Foto: Supraphon / Boris Renner