Norbert Lichý – I. M. Jedlička – Přípitek s vrahem (slavné české kriminální příběhy)

Podle známých kriminálních případů ze sedmdesátých a osmdesátých let, které se odehrály v různých krajích republiky, napsal zkušený autor I. M. Jedlička napínavé povídky, jejichž interpretace se ujal herec Norbert Lichý.

Deset detektivních příběhů spojuje zkušený vypravěčský styl a dokonalá znalost policejních postupů. Řada z těchto zločinů kdysi doslova »otřásla« Československem a pátrání kriminalistů přineslo mnoho šokujících zjištění. Četba Norberta Lichého, oceňovaného audioknižního interpreta, má spád a vtahuje posluchače do děje. Závěrečná povídka Zločin podle rovnice je literárním zpracováním známého případu hrůzného nálezu torza ženského těla ve Vltavě z roku 1951. Okolnosti tohoto případu později inspirovaly i tvůrce epizody Kvadratura ženy ze seriálu Třicet případů majora Zemana.

CD-MP3 / Herec Norbert Lichý čte slavné české kriminální příběhy

 

Přípitek s vrahem (1973) / Tři uplakané ženy (1975) / Zlá chvíle Eriky Nielsenové (1978) / Pane, já jsem vdova (1981) / Když maškary odešly (1976) / V zahrádkářské kolonii (1977) / Cestou do jeskyně (1985) / Zločin na sto jedno procento (1974) / Adamové letních nocí (1975) / Zločin podle rovnice (1951)

Celkový čas: 3 hodina a 20 minut

 

Foto: Supraphon

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353