Nicol Lenertová & Leoš Petrů – Zákon jungle

Bývalá moderátorská hvězda nováckých Televizních novin Nicol Lenertová chystá velký návrat! Maminka málem pětiletého Jarouška a ročního Dominica se vrací nejen k moderování, ale i ke zpívání. Formace NewTrio, kterou tvořila s Robertem N. a Leošem Petrů jí asi byla těsná, a tak natočila duetové album právě s Leošem Petrů, které pojmenovali Zákon jungle.


„Hlavní ideou alba je touha uchýlit se k lidskému citu a k tomu, po čem lidé od nepaměti touží. Provází nás od narození – někdy je sladká, jindy hořká. Pláčeme kvůli ní radostí i žalem. Je složitá i prostá. Je to Láska.. no prostě LOVE,“ řekla nám Nicol, která spolu s Leošem pózovala na obal desky známému fotografovi celebrit Jakubu Ludvíkovi a zavzpomínala tak na své umělecké začátky, kdy byla modelkou a finalistkou Miss ČR.
„Je to album pro radost a hezké chvíle, k poslechu i k tanci, k relaxaci a pro všechny věkové kategorie,“ prozrazuje Leoš Petrů, který zpíval v devadesátých letech italské písně s Michaelou Linkovou. A proč se deska jmenuje nezvykle Zákon jungle? „Protože o tom to je. Život je lidská džungle,“ míní Nicol a pokračuje: „Na albu najdete především původní písně, ale také tři coververze: L-Á-S-K-A, Jen pár dnů a Světem táhnem dál. Chtěla bych poděkovat společnosti EMI Music Publishing, která je nositelem práv k písni L.O.V.E. (Bert Kaempfert / Milton Gabler), že mi udělila souhlas a umožnila mi česky nově otextovat tento legendární song. Byl to jeden z mých snů a jsem ráda, že se mi splnil. Roztomilé aranžmá k této písni má na svědomí Eduard Parma ml. a stejně tak je tomu i v písni Světem táhnem dál – originál: On My Way (Emma de Angelis / Chiara de Natale) – titulní písně z filmu Šimon a Matouš jedou na riviéru, která je obohacena živým stepem. Eda je výborný skladatel a muzikant, se kterým je radost točit a my si vážíme spolupráce s ním. Edo, hluboká poklona.“
Třetí převzatou písní je song Jen pár dnů – Cosa sei (Dario Farina / Cristiano Minellono). „Všichni ho znají v podání Hanky Zagorové a Vlastimila Harapese. Nás oslovil natolik, že jsme si ho od nich půjčili. Budeme rádi, když se vám, ale i jim, bude líbit také v našem podání,“ usmívá se Nicol Lenertová.


Autorem všech původních duetů Nicol a Leoše a rovněž autorem aranžmá k písni Jen pár dnů, je Antonín »Tony« Chodora. „S Toníkem se známe už řadu let a spolu s Nicol jsme naladěni na stejnou strunu. Má osobitý přístup k práci a svůj nezaměnitelný rukopis. Byla to zatraceně dobrá volba,“ říká Leoš. Tony Chodora spolupracoval mimo jiné například s Petrem Mukem a je také autorem textu k duetu Lucie Bílé a Jiřího Korna Byl by hřích. „Je to úžasný skladatel, muzikant a především člověk. Patří mu nejeden velký dík. Smekáme,“ dodává Nicol, která je spoluautorkou textů také k písním Neodcházej lásko má a TAM. „A autorem mé sólové písně Láska se ztrácí je Zdeněk »Style« Hrubý – je to zas trochu jiný styl, ale proč ne…“ směje se Nicol.

Foto: Multisonic / Jakub LudvíkWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353