Natalie Kocab a Michaela Poláková bodují s albem Ellis Island v Anglii

Dceři muzikanta Michaela Kocába Natalii Kocab a Michaele Polákové vloni vysmekli za album Ellis Island poklonu tuzemští hudební odborníci. Teď je následují jejich britští kolegové.

Michaela_Natalie a Nick

Natalie Kocab a Michaela Poláková se po kratší odmlce dané mateřskými povinnostmi rozhodly podpořit svoje album prostřednictvím lyric videa ke skladbě These Years. Natalie napsala hluboký text o rozpadu partnerského vztahu. Smyčcové aranžmá Michaela napsala přímo pro Pavel Bořkovec Quartet. Video vytvořila Petra Valášková.

Píseň zaujala natolik, že lyric video premiérově představil hudební portál XS Noize. Završil tak sérii článků a recenzí od britských publicistů i nezávislých bloggerů. Následovalo nasazení skladeb Underwater a Social Affair do playlistů několika rádií. Recenzenti píší o „překvapivém adeptovi na jednu z desek roku“, „temném majstrštyku“, „krásné, bolestné a šokující nahrávce“, „úspěšné kombinaci současné moderní pop-music a klasické hudby“ nebo „temných moderních pohádkách“.

0825646506774 Kocab, Natalie, Polakova, Michaela - Ellis Island - cover-D-R

Ellis Island natočily Natalie Kocab a Michaela Poláková s Nickem McCabem, kytaristou slavné britské formace The Verve. Právě Nick McCabe pomohl k propagaci alba v Británii, když ho v rozhovorech, která v uplynulém období poskytoval, často neváhal zmínit.

Na albu dále spolupracovali Fernando Saunders (dlouholetý baskytarista Lou Reeda), Pavel Bořkovec Quartet, Michael Kocáb jr. (bicí). Autorsky je Ellis Island zcela dílem Michaely Polákové, drtivou většinu textů napsala Natalie Kocab. Na dvou se podílela její matka Marsha a jeden si »vypůjčily« od Jana Sahary Hedla.

Podívejte se na lyric video k písni These Years zde:

https://www.youtube.com/watch?v=e80hW-llASQ

Foto: Warner Music