Mucha – Nána

Po téměř půlroční mateřské pauze vyráží nyní již dvojnásobná maminka Mucha znovu na koncerty. S novou posilou za bicími a s novým albem Nána.

7e10e83d
Svou třetí studiovou nahrávku nahrálo kvarteto Mucha s charismatickou zpěvačkou na sklonku jara, ještě před jejím porodem. Album vznikalo v pražském studiu jáMOR pod dohledem renomovaného zvukaře Ondřeje Ježka. Kromě něj na albu hostují svými hlasy i David Koller a Robert Kodym.
Deska zachycuje převážně písně, které už prověřila loňská festivalová sezóna, ale došlo i na několik novinek. Německy zpívaná Schmutzige Mädchen, tak trochu parodie na bezduché taneční skladby, kupříkladu vznikla až přímo ve studiu.
Nové písničky jsou ještě antikorektnější, sarkastičtější a nesmlouvavější vůči těm, kteří rádi zavírají oči nad vším negativním, co nás obklopuje. Jsou plné trefných postřehů, ale i hitových melodií. Album kapela nahrála v sestavě Nikola Mucha – zpěv, kytara; Petr Zavadil – kytary, Ondřej Kyas – baskytara, klávesy a Štěpán Svoboda – bicí. Ten se ovšem krátce po nahrání rozhodl kvůli osobním problémům sestavu opustit. Jeho místo zaujal zkušený Jaroslav Noga, posledních několik let především bubenická opora Už jsme doma.
Mucha sází na růžovou, lásku a koblížky Kollera s Kodymem.

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353