Milan Lasica, Július Satinský – Bolo nás jedenásť

Album Bolo nás jedenásť se definitivně zařadilo mezi nejlepší a nejvýznamnější díla slovenské populární hudby. Textař Milan Lasica našel v Jarovi Filipovi své dokonalé skladatelské alter ego, díky kterému si mohl užívat ten luxus, že on jako první dostal texty, které Filip obratem zhudebňoval. Textařskou a skladatelskou invenci navíc ještě umocnila i skvělá (na původním obale anonymní) kapela, v které se objevili fantastičtí hudebníci jako Jiří Stivín, Vladimír Kulhánek, Pavol Kozma a další. Písničky jako Do batôžka, Za dedinou, Na výstave a vlastně všechny zlidověly v tom nejlepším slova smyslu.

5bcaaa94

Album, které se opět objevilo v nabídce vydavatelství Opus, je doplněné o čtyři bonusy. Skladby Balada o vodných stavoch a Vtip byly součástí divadelního představení Radostná správa pre všetkých, ktorí majú ťažkosti s mechúrom, uvedeného v Divadle na korze 1. dubna 1969. Text písně Vtip později zhudebnil a nazpíval Jaroslav Filip pro album Sťahovaví vtáci. Skladba Prerušená pieseň zazněla v divadelním představení Soirée v Divadle na korze 17. února 1968 a skladba Sága rodu Forsythovcov byla uvedená v televizní relaci Bumerang v roce 1969.

 

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353