Michala Prokopa pokřtí Michal Ambrož

Michal Prokop připravuje na 21. prosince tradiční vánoční koncert v pražském Foru Karlín. Role kmotra jeho nově vydaného cd boxu Už je to napořád 2000 – 2012, se ujme Michal Ambrož. Pořadatelé také oznámili, že uvolňují do prodeje nevyzvednuté rezervace k sezení, které byly platné do konce listopadu.

Michal Prokop zpěvák, hudebník, moderátor a politik ve Velké Dobré 4. 2. 2016
Michal Prokop zpěvák, hudebník, moderátor a politik ve Velké Dobré 4. 2. 2016

Letošní vánoční koncert Michala Prokopa a Framus Five bude obohacen nejen o Karlovarský symfonický orchestr v čele s dirigentem Janem Kučerou, ale také o hosta Michala Ambrože, který se zároveň stane kmotrem nově vydaného cd boxu Už je to napořád 2000–2012.
„Všichni hosté, kteří se na mých vánočních koncertech objevují, mívají svůj blok. Většinou se také snažíme zazpívat něco dohromady, a tak by to mělo být i s Michalem,“ říká letošní jubilant.

Vánoční koncert Michala Prokopa & Framus Five 22. prosince 2015 ve Fóru Karlín.
Vánoční koncert Michala Prokopa & Framus Five 22. prosince 2015 ve Fóru Karlín.

Sečteno, podtrženo – 21. prosince ve Foru Karlín budou hned dvě premiéry. Vůbec poprvési spolu zahrají Michal Prokop a Michal Ambrož a v pražské premiéře zazní epická skladba Město ER s Karlovarským symfonickým orchestrem, kterou si k sedmdesátým narozeninám nadělil v živém nastudování Michal Prokop v létě tohoto roku. Skladbu Město Er mohli vůbec poprvé naživo slyšet diváci v létě na festivalu Krásný Ztráty – Live 70, který byl uspořádán u příležitosti životního jubilea Michala Prokopa.

prokop_obal_titul
A dobrá zpráva přichází také pro fandy, kteří si chtějí koncert vychutnat v sedě. Pořadatelé uvolňují do prodeje místa, na která nebyla uplatněna rezervace do konce listopadu. Je to tak poslední možnost koupit lístek na nyní již téměř vyprodaný koncert.

ambroz_m

Foto: Supraphon