Michal Tučný – Snídaně v trávě

Obnovené vydání hitové country kompilace z roku 1993 doplněné o pět bonusů. Výběrů úspěšných písniček Michala Tučného (1947–1995) existuje řada, ale tento je výrazně posílen faktem, že vznikl ještě za jeho života a přispění.

6da23822

Časové rozmezí natočení a vydání nahrávek, ohraničené roky 1980 až 1989, zachycuje zpěváka v podobě moderně elektrifikované, vzdálenější slovu western a blízké označení moderní country. Jeho předchozí skvělé kapelové spolupráce rozhodně nebyly zapomenuty, ale tato kolekce skladeb s výtečně doprovodnými Tučňáky ho představuje v plné sólové síle. Se silným uměleckým i lidským partnerstvím a civilními texty Zdeňka Rytíře, ale také těmi vlastními či Miroslava Černého, Vladimíra Poštulky nebo Michala Horáčka. Drtivá většina těchto melodií patří mezi absolutní české i slovenské rodinné stříbro, dokonale zpívané slogany zdomácněly a Michal Tučný v tradičních džínových lacláčích trvale patří mezi kultovní figury naší populární hudby. Tato sestava rovné dvacítky písní jasně dokazuje, proč tomu tak je.

Nový zvukový remastering, fotografiemi doplněný booklet a přidané bonusové písničky, posunující stopáž CD k maximálnímu posluchačskému komfortu.

Tracklist:

SNÍDANĚ V TRÁVĚ / BÁJEČNÁ ŽENSKÁ / TAM U NEBESKÝCH BRAN / VŠICHNI UŽ JSOU V MEXIKU / KAROLÍNA/MODRÁ Z DŽÍN / JAK CHCETE ŽÍT BEZ KONÍ / POVĚSTE HO VEJŠ / CHTĚL BYCH BÝT MEDVÍDKEM / TAK UŽ NEFŇUKEJ / STARÝHO PSA NOVÝM KOUSKŮM NENAUČÍŠ / MEDICINMAN / KOSMICKEJ VANDR / SPÍM V OBILÍ / POSLEDNÍ KOVBOJ (ZKRÁCENÁ VERZE)

Bonus: JEŠTĚ DLOUHOU CESTU MÁM / ŘEKNU VÁM / FIDLEJ CELEJ DEN / RÁD SE BROUDÁM ROSOU / POSLEDNÍ KOVBOJ

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353