Matej Smutný vydal album Aura plné energie celého světa

Slovenský zpěvák, skladatel a instrumentalista Matej Smutný vydává své debutové album s názvem Aura. Jde o jedno z prvních, ne-li úplně první, slovenských alb natočených v prostorovém formátu Dolby Atmos. Matej získal pozornost už díky svému debutovému singlu Psycho Love, který vévodil několik týdnů hitparádě rádia Evropa 2, stejně jako jeho několik následujících singlů.

Samotné slovo aura je definováno jako barevné energické pole, které se nachází kolem každého objektu na světě, ale nedokáže zářit tak silně, aby bylo pozorovatelné pouhým okem. „Pokud však lidem připomeneme, že nějaká aura existuje, začnou ji cítit nebo vnímat jakýmkoli jiným způsobem. První debutové album jsme tak metaforou nazvali právě proto. Pokud dost silně poukážeme na to, že naše hudba je tady a že ji děláme pro všechny bez rozdílů, jednoho dne si s námi naše skladby bude zpívat celý svět, můžeme se vsadit!“ vysvětluje Matej se zápalem význam názvu nového alba. Celé album vznikalo na mezinárodní úrovni. Aura se natáčela ve studiích na Maltě, v Kanadě, Bratislavě, Bánské Bystrici a výsledný mix Matej svěřil do rukou zvukařů londýnského Abbey Road. Matejovou vášní je cestování, a to ideálně v kombinaci s buskingem. Procestoval tak podstatnou část zeměkoule a na svých cestách nejen čerpá inspiraci, ale i skládá.

Právě skladbu Magentic Clouds, ke které Matej Smutný natočil nový videoklip, napsal v Kanadě během tamních covidových opatření. „Každé ráno, když jsem běhával, jsem viděl nádherná růžová oblaka. Když jsem ten nádherný pohled spojil s mými tehdejšími pocity o tomto světě, které přiznám se, nebyly moc pozitivní, tak z mého pera vypadla tato píseň. Myslím si, že videoklip, který jsme k tomu natočili, dokáže perfektně vystihnout pocity, které jsem tehdy měl,“ Dodává Matej.

„Na cestě k dokončení tohoto alba mě provázeli i kluci z mé kapely, vynikající muzikanti Juraj Oravec, Buko Walrus, Jozef Smutný a Samuel Kmotorka. Proto zde najdete i skladby, které jsme aranžovali a nahrávali spolu jako kapela zejména ve studiu Lavagance v Bratislavě. Konečně jsme dosáhli té krásné a čisté přirozenosti a pravosti, kterou do našich jinak elektronicky produkovaných skladbách vnesly živé nástroje.“

 

Na klip Magentic Clouds se můžete podívat zde:

 https://youtu.be/7TAHUN_c99w

 

Odkaz na album AURA na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/MatejSmutnyAura

 

Foto: Warner Music

 

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353