Marina and the Diamonds – Electra Heart

Marina Lambrini Diamandis je občanské jméno zpěvačky vystupující pod pseudonymem Marina and the Diamonds. Jedná se o britskou zpěvačku a skladatelku řeckého původu.


Marina se ve Walesu řeckému otci a velšské a od osmnácti let žije v Londýně, kde navštěvovala různé umělecké školy a své prvé zkušenosti získávala v muzikálech Její debutové album The Family Jewels vyšlo v únoru 2010 a poměrně slušně bodovalo v domovské Anglii. Byla také nominována na cenu kritiků na Brit Awards 2010 a zvítězila na MTW Europe Music Awards v kategorii Best UK & Irish Act.


Nyní přichází s novým albem Electra Heart, které vznikalo v LA a Londýně více něž osmnáct měsíců. Autorsky se na něm podílala samotná Mariana, ale i další zajímaví spolupracovnící jako Dr Luke (Katy Perry), Rick Nowels (Madonna), Liam Howe (Sneaker Pimps) a Greg Kurstin (Lily Allen). Marian And The Diamonds se představí v Praze jako host koncertu Coldplay 16. září 2012.

Marina and the Diamonds – Electra Heart
Datum vydání: 14. 5. 2012
Label : Atlantic UK
Žánr : pop/dance
web : www.marinaandthediamonds.com

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353