Mads Langer – Behold

Na základě úspěchu s megahitem You´re Not Alone v Evropě, vydává Mads Langer v květnu své nové, dlouho očekávané album s názvem Behold. Příběh alba Behold se píše od listopadu roku 2009, kdy londýnského usedlíka oslovilo jedno místní rádio, aby vybral a nazpíval cover verzi pro reklamní spot kampaně Best of 90s. „Probíral jsem se tunami kompilací s hudbou devadesátých let, až jsem nakonec našel skladbu s textem, který stále něco znamená.“ Vybral skladbu You’re Not Alone od britských Olive. O rok později jeho moderní a dojemná interpretace této skladby bodovala v hitparádách po celé Evropě. V zápětí následovala další vlna pozornosti a to tentokrát s původní skladbou The River Has Run Wild.


Mads písničky na album napsal a poté je koprodukoval se spolupracovníky Ethanem Allenem (Tricky, Throwing Muses) a Martinem Terefem (Jason Mraz) s osobním cílem zachytit intimní emocionalitu živých vystoupení, která jsou středobodem jeho umění. „Inspiruje mě to, jak se jazzoví muzikanti jako Keith Jarrett sami zbavují své kontroly nad skladbou a vytvářejí pomocí improvizace skvělé poetické momenty. To samé platí pro další velké umělce jako jsou třeba Ryan Adams a Jeff.
Buckley – Mám vztah ke všem třem, protože se mi zdá, že nechávají svou intuici a muzikálnost, aby je dovedla na krásná místa stejně tak, jak vzniká moje hudba. Behold je odrazem neustálého proudu hudby v mé mysli, permanentního dialogu textů a melodií, které zachycují záblesky mého života,“ říká Mads.
Prvním singlem z alba  Behold je skladba Microscope, na kterou byl již natočen i videoklip. Album Behold vyšlo 9. května 2011.

Tracklist
1. I´m Leaving
2. The River Has Run Wild
3. Riding Elevators
4. Microscope
5. Fact-Fiction
6. Drunken Butterfly
7. You’re Not Alone
8. Remains of You
9. Last Flower
10. Rearranged
11. I Love You
12. Death Has Fallen In Love

Foto: Sony Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353