Lucie Bílá – Ta o mně

Lucie Bílá o lásce a radosti ze života – osobitě, emotivně, energicky i něžně! Po více než třech letech od vydání alba Hana se Lucie Bílá vrátila do bratislavského studia Littlebeat, aby zde natočila své nové studiové album Ta o mně.

Vybíralo se z více než čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Lucií připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na albumvošahlík dostalo třináct nejlepších. Dbalo se nejenom na hudební složku, ale zcela zásadně i na jednotlivé texty. Leitmotivem je láska ve všech možných podobách a radost ze života. Na rozdíl od předchozího platinového alba Hana se základní autorská sestava Martin Šrámek – Andrej Hruška – Katarína Knechtová na novince rozrostla o další jména. Autorem prvních dvou singlů z alba je Marek Ztracený. Jedná se o písně Mám ráda život a Protože, která původně vznikla jako dárek k narozeninám partnerovi Lucie Bílé a sbírá úspěchy nejen v rádiích, ale i na YouTube, kde videoklip překonal více než jeden milión zhlédnutí.

Dalším novým autorským pilířem alba je dvojice Jan Vávra – Jana Infeldová ze skupiny Jananas, kteří stojí i za loňskou písní Za 100 let. Na albu Ta o mně se podílí jak na s humorem a nadsázkou pojatých písničkách (3 dny a Cirkus bude), tak i například textem na emotivní skladbě Domov, věnované mamince Lucie Bílé. Nadechnout napsal a částečně i produkoval Marcell – zpěvák, skladatel a producent z nastupující nové vlny domácího popu. Písničkou Léto přispěla mladá slovenská zpěvačka Zuzana Mikulcová a skladbou Nevěřím generačně spřízněná Patricie Fuxová, známá z vlastního projektu Vesna. Závěrečná něžná ukolébavka Pojď klidně spát je výsledkem spolupráce Jany Kirschner a dalšího zástupce mladé generace textaře Petra Soukupa.

Album produkoval Martin »Maxo« Šrámek, o mix se postaral Andrej Hruška a mastering provedl Miroslav Chyška. Vzniklo tak album silných písniček v současné, ale přitom ne účelové zvukové produkci, korunované pěveckým výkonem Lucie Bílé. Album vychází nejen v podobě CD, ale i vinylového elpíčka.

Tracklist:

MÁM RÁDA ŽIVOT / O LÁSCE / TENKOU NITÍ / MLUV SE MNOU / HOŘKÁ JAKO RTUŤ / NADECHNOUT / PROTOŽE / 3 DNY / LÉTO / CIRKUS BUDE / NEVĚŘÍM / DOMOV / POJĎ KLIDNĚ SPÁT

Foto: Supraphon