Legendární americký MC Afu-Ra míří k nám

České turné legendárního amerického hip-hop MC, člena Gang Starr Foundation a držitele černého pásku Tae Kwon Do AFU-RA (USA – New York / Latino Hip-Hop) se blíží!


Kdo vyrostl na hip-hopu a příbuzných hudebních stylech, tomu není třeba představovat legendárního amerického MC Afu-Ra. Asi každý fanoušek hip-hopu zná klasické hip-hop hity Afu-Ra, například God of Rap nebo Rumble. Afu-Ra je jedním z respektovaných pilířů světové hip-hopové scény, kterému se v jeho tvorbě daří prolínat do hip-hopu jiné hudební styly. O tom se ostatně můžete na vlastní oči a uši přesvědčit a spatřit tuto legendu na živé koncertní show i u Vás v regionu. Afu-Ra přijíždí po více jak třech letech na velké turné po České republice, kdy se představí ve dvanácti českých městech.


Afu-Ra, vlastním jménem Aaron Phillip, je původem z jihu Spojených států – z Alabamy. V době svých studií na střední škole v New Yorku, kde mimochodem chodil do třídy se Steelem z Cocoa Brovaz, se seznamuje také s dalším legendárním rapperem Jeru The Damaja a díky spolupráci s touto osobou postupně získává zkušenosti k natočení vlastního alba. Afu-Ra není jen další MC, který by zapadal do průměru. Tento inteligentní člověk je zároveň vášnivým čtenářem a držitelem černého pásku v Tae Kwon Do. Své umělecké jméno Afu (tělo) a Ra (životní síla) převzal z Egyptské knihy smrti.


Debutový singl Whirlwind Thru Cities vyšel v roce 1998 a dosáhl top 20 ve významných hitparádách Billboard a Hot Rap Singels. V roce 2000 pak vyšlo skvělé debutové album Body Of The Life Force.
Jméno Afu-Ra získává na věhlasu a i díky tomu vychází v roce 2002 druhé album Life Force Radio, na kterém spolupracoval Afu-Ra s hip-hop hvězdami jako Guru z GangStarr, Big Daddy Kane nebo RZA z Wu-Tang Clan. Hlavním DJ je na deskách Afu-Ry hvězdný DJ Premier. Dále Afu-Ra spolupracoval s dalšími hvězdami typu Ky-Mani Marley, Gentleman, Big Daddy Kane, Masta Killa nebo GZA z Wu-Tang Clan.
V roce 2005 vydal Afu-Ra dva zásadní hit singly, které se stali hitem po celém světě. Na prvním hitsinglu Why Cry hostoval hvězdný reggae mazák Gentleman. Na druhém hitsinglu Deal With It pak hostoval Kardinal Offishal a Jahdan a jednalo se o reakci na hitsingl Haffi Get Da Gal Ya hvězdného Seana Paula & Mr.Vegase.


Třetí album album z roku 2006 nazvané State of The Arts opět potvrdilo postavení Afu-Ra na světové hip-hop scéně. Aktuální čtvrté album Voice of Legend vyšlo v roce 2008.
Afu-Ra u nás v minulosti vystoupil jako zahraniční hvězda festivalu Hip Hop Kemp 2006 a v roce 2003 ve vyprodaném pražském klubu Roxy v rámci ITF Eastern Hemisphere. V roce 2007 a 2008 absolvoval velké turné po ČR/SR, kdy vystoupil s velkým úspěchem jako první americký hip-hop umělec ve více jak deseti českých městech.

České turné MC Afu-Ra
PÁ 2. 9. 2011 – ÚSTÍ NAD LABEM / CIRKUS
SO 3. 9. 2011 – MARIÁNSKÉ LÁZNĚ / RAMPA CLUB
ÚT 6. 9. 2011 – PRAHA / PALÁC AKROPOLIS
ST 7. 9. 2011 – TŘEBÍČ / KLUB-B
ČT 8. 9. 2011 – PARDUBICE / MUSIC HALL HOBE
PÁ 9. 9. 2011 – BŘECLAV / PARK CLUB
SO 10. 9. 2011 – KRNSKO U MLADÉ BOLESLAVI / KLUB IMPERIO
ÚT 13. 9. 2011 – OSTRAVA / TANČÍRNA
ST 14. 9. 2011 – FRÝDEK MÍSTEK / STOUN
ČT 15. 9. 2011 – OLOMOUC / BELMONDO
PÁ 16. 9. 2011 – ZLÍN / GOLEM
SO 17. 9. 2011 – ŽATEC / HOTEL OREL

Foto: Hudební agentura MAFO, www.afu-ra.com