Kolib vzdává v novém klipu hold nejen Bondovi

K 50. letému výročí vzniku prvního Jamese Bonda s názvem Dr. No a k premiéře nového Bonda Skyfall přispívá svým videoklipem taktéž zpěvák a skladatel Kolib, který nedávno vydal svoji prvotinu My Own Man.


Po prvním obrazovém ztvárnění singlu If I Could Be, přichází na řadu druhý videoklip z alba k písni Love Time, jehož realizace se ujal mladý nadaný režisér Jan Haluza. Bondovsky laděné video v sobě spojuje prvky nadsázky a napětí tak, jak je pro agenta 007 typické. Je plné odkazů nejen na Bonda, ale taky na dnes již legendární díla filmové historie, jako je Hitchcockovo Na sever severozápadní linkou či Cameronův Terminátor.
„Miluji film jako takový. Má pro mě čarovnou moc a už ani nespočítám, kolikrát mě některý z filmů inspiroval k napsání nové písničky. To je taky důvod proč tak rád přemýšlím nad obrazovou podobou svých skladeb, kruh se tím pro mě uzavírá,“ vysvětluje Kolib.


Album My Own Man vyšlo 18. června u nezávislého labelu Skywards Music a vznikalo v průběhu let 2011-2012 ve studiu Biotech pod dohledem uznávaného producenta Ecsona Waldese. Při výběru hudebníků, kteří se na desce podíleli, se Kolib neomezil pouze na Českou republiku. V seznamu hudebníků se objevuje mj. renomovaný americký baskytarista a zpěvák Fernando Saunders, dlouholetý spoluhráč Jana Hammera, Lou Reeda aj.

Více infa: www.kolibmusic.com

Foto: Skywards Music