Kdyby tisíc klarinetů / Starci na chmelu

Rok 1964 přinesl československému filmu i hudbě dva zásadní umělecké počiny patřící do zlatého fondu domácí kinematografie i domácí populární hudby. Kulturní uvolnění šedesátých let se příznivě otisklo do dvojice filmových muzikálů, které vznikaly téměř současně – Kdyby tisíc klarinetů a Starci na chmelu. Oba filmy spojuje nejen šťastnější nálada »zlatých šedesátých«, pozitivní energie a atmosféra doby, ale také několik protagonistů.

Byl to především Karel Gott, který se podílel na obou »konkurenčních« projektech zároveň. Celkem devět písniček mu vynesla účast v »Klarinetech« a »Starcích«, přičemž většinu z nich lze považovat za zpěvákovy velké šlágry (Dotýkat se hvězd, Glory, Tak abyste to věděla, Život je bílý dům, Kdyby sis oči vyplakala, Den je krásný…). Také Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Karel Štědrý a další hvězdy vděčí pánům Suchému, Šlitrovi, Maláskovi, Hálovi, Bažantovi a Blažkovi za své životní hity.

Písničky ze dvou kultovních českých filmových muzikálů šedesátých let.

 

Tracklist:

Babetta – Karel Vlach se svým orchestrem / Spím – Karel Gott / V opeře – Hana Hegerová, Karel Gott a Waldemar Matuška / Míč – Jiří Suchý a Jiří Šlitr / Satchmo – Jiří Jelínek a Eva Pilarová / Tak abyste to věděla – Hana Hegerová, Karel Gott a Waldemar Matuška / Tereza – Waldemar Matuška / Babetta – Jiří Šlitr a Jiří Suchý / Choď po špičkách – Hana Hegerová / Kapitáne, kam s tou lodí – Pavlína Filipovská, Karel Gott a Jiří Kysilka / Glory – Karel Gott, Eva Pilarová a Waldemar Matuška / Dotýkat se hvězd – Karel Gott a Eva Pilarová / Motýl – Jana Malknechtová a Jiří Šlitr / Ať dnešní pořad televizní se vydaří – Hana Hegerová / Kdo na slepičku volá pipi – Jiří Suchý a Jiří Šlitr / Ten příběh, který uvidíte – Josef Zíma a Karel Štědrý / Chmel je naše zlato – Sbor Lubomíra Pánka / Život je kolotoč – Josef Zíma a Karel Štědrý / Život je bílý dům – Karel Gott / Den je krásný – Karel Gott a Jana Petrů / Do gala – Sbor Lubomíra Pánka / Bossa nova – Sbor Lubomíra Pánka / Kdyby sis oči vyplakala – Karel Gott / Milenci v texaskách – Josef Zíma a Karel Štědrý

 

Foto: Supraphon