Katapult – Essential / Zlatá kolekce

V Říhově jubilejním roce (narozen 18. května 1948) vychází nejkompletnější výběr největších hitů kapely Katapult. Na třech CD o stopáži přes 200 minut najdete čtyřicet osm kapelových úspěchů z let 1976 až 2018 a k tomu jeden bonus. Mimořádný Holubí dům je shadowsovská instrumentální zajímavost, původně z devadesátých let. Letošní nový hit, dosud jen pódiový, je opravdovým překvapením. Olda Říha totiž – na muziku Z. Holdyse a ve spolupráci s překladatelem profesorem Hilským – proměnil Shakespearův Sonet 66 v silnou bluesovou písničku.

8523200a

Nikoli seřazení podle roku vzniku, ale podstata skladeb rozhodla o rozdělení dle klíče Hard, Slowly a Fast. Archivy Supraphonu či Warner Music umožnily audio pohled na celou kariéru kapely Katapult. V autorské logice se vedle sebe ocitají a suverénně fungují nahrávky dělící mnohdy několik dekád. Muzika vždy zůstává účinně kytarově prostá, nic nepředstírající, rychle komunikující s posluchači. Tohle rockové trio v klasickém i aktuálním složení sází věrným fanouškům písně ovlivnivší již několik generací. Booklet s málo známými koncertními fotografiemi obsahuje také text Jana Gogoly ml., vtipně definující kapelu a její písně.

Trojcédéčku se dostalo sjednocujícího remasteringu a stylového obalu. Je speciální výzvou pro fanoušky i návštěvníky velkého narozeninového turné, probíhajícího průběžně celý rok 2018 a vrcholícího pražskou show 15. listopadu ve Fóru Karlín. A všechno je to Made in Rock ´n ´Roll!

Olda Říha slaví: 48 největších hitů + retro bonus!

 

Tracklist:

CD1:

JEN JEDNOU DOSTAT ŠANCI / SVOBODÁRNA / AŽ… / LESNÍ MANEKÝN / TICHÁ POŠTA / PŮLNOČNÍ ZÁVODNÍ DRÁHA / ŠEL ZVOLNA / HLUPÁK VÁHÁ / KATAPULT / MODRÝ Z NEBE / V TOMHLE NEJEDU / CHODNÍKOVÝ BLUES / VŠECHNO NEBO NIC (ALL OR NOTHING) / KDYŽ (SRDCE PULS) / NĚKDY PŘÍŠTĚ / MADE IN ROCK ´N´ ROLL

CD2:

BLUES / JÁ NESNÍDÁM SÁM / JSOU ŠPATNÝ DNY… / NEPLAČ LÁSKO (NIE PLACZ EWKA) / DVĚ RŮŽE KREPOVÝ / VOJÍN XY HLÁSÍ PŘÍCHOD / ROVNOVÁHA / MÁŠ NA BOKU CHMÝŘÍ / VĚŘÍM TI JAK BLÁZEN / TŘINÁCTÁ KOMNATA / SMUTNÁ NEVĚSTA / BLUES O VÝKLADNÍ SKŘÍNI / BULDOZER STALINEC / OČI / ČÍM STARŠÍ, TÍM MLADŠÍ / SONET 66 (ALE WKOLO JEST WESOLO) / HOLUBÍ DŮM (NO VOCAL)

CD3:

VLAKY V HLAVĚ / KAŽDÉ RÁNO… / VĚSTONICKÁ VENUŠE / S POMOCÍ PŘÁTEL / INZERÁT / ZNÁM PODOBU TVOU PRAVOU / VELETOK / ROCK AND ROLLER / KAŽDÝ KLUK / LÁSKA NA PRVNÍ POHLED / KAŽDEJ DEN A KAŽDOU NOC / CASABLANCA / METROSEXUÁL / POŘÁDNEJ BEAT / ŽIVÝHO MĚ NEDOSTANOU / KLADIVO NA ŽIVOT

 

Foto: Supraphon