Kapela UDG oslaví své kulaté výročí koncertem v Praze

Nepoužitelní polobozi, to v překladu znamená zkratka kapely UDG, která jarním turné odstartuje oslavu dvacátého výročí svého vzniku. Od února do dubna se na ně mohou těšit fanoušci ve velkých klubech a kulturních domech po celé České republice. V celkem šestnácti městech čeká na všechny příchozí speciální narozeninová koncertní show. Prověřené pecky jako Kurtizána, Hvězdář nebo Buď a nebe i zbrusu nové písně zazní 13. března v Praze v Lucerna Music Baru, a to od 20.15 hodin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kluci z UDG v rámci »20 let tour« navštíví i Olomouc, Ostravu, Brno, Plzeň nebo Písek a nevynechají ani ostatní menší či větší, vzdálená i méně vzdálené kouty napříč republikou. V rámci oslav kapela chystá pro své fanoušky i nekoncertní dárky. První z nich bylo akustické CD a DVD, které kapela natočila ve spolupráci s TV Óčko. Během léta vznikne i festivalové live CD a do konce roku by kapela chtěla dokončit nové album.

20 let tour UDG

Kapele původem z Ústí nad Labem vyšlo již pět alb, z nichž poslední s názvem Emotikon vydala před dvěma lety. UDG se do širšího povědomí posluchačů dostali písničkou Hvězdář, která má na YouTube téměř devět milionů zhlédnutí. V současné době patří UDG mezi stálice na české hudební scéně. Za svou existenci získali několik ocenění v prestižní anketě Žebřík. UDG jsou kapela v pravém slova smyslu. Vznikla na ústeckém gymnáziu a do dnešní doby hraje v takřka nezměněné sestavě. To se v době kapelních rozpadů či radikálních personálních obměn, zdá skoro neuvěřitelné.

20 let tour UDG

I díky této soudržnosti, neztrácí kapela energii a elán, neustále rozšiřuje svou fanouškovskou základnu a řadu let nechybí na většině významných letních akcích.

Jarní turné 2019

23. 2. – Doubice, Fabrika

1. 3. – Ústí nad Labem, Doma

2. 3. – Třebíč, Roxy

7. 3. – Olomouc, S-klub

8. 3. – Krnov , MC Kofola

13. 3. – Praha, Lucerna Music Bar

15. 3. – Čáslav, Hotel Grand

16. 3. – Plzeň, Buena Vista

20. 3. – Ostrava, Brick House

21. 3. – Brno , Fléda

22. 3. – Vysoké Mýto, M-klub

23. 3. – Pardubice, Žlutý pes

29. 3. – Liberec, KC Vratislavice 101010

30. 3. – Písek, Divadlo pod Čarou

5. 4. – Vroutek, Zkušebna

6. 4. – Litvínov, Attic

Foto: TV Prima