Kapela L.A. se hlásí s novinkou Chráněna krajinná oblast

Skupina L.A. má za sebou dobrý začátek kariéry, kdy se singlem Jsi zaujali jak na televizních obrazovkách, tak i v éteru rádii. Jejich singl a video se objevil nejen na TV Óčko, ale i na české MTV a hrálo ho i celoplošné rádio HEY.


Po nabité sezóně plné koncertů a mimo jiné hraní na festivalech v Trutnově a Panenském Týnci se L.A. představili minulý týden na společné akci s Davidem Kollerem. Ten na jaře pokřtil jejich první album Papírové nebe a o skupině prozradil: „Znám kapelu L.A. už přes rok a udělali obrovský kus práce. Baví mě jejich energie, jednoduchý kytarový skladby s popovou elektronikou i texty.“


Singl Chráněná krajinná oblast ale bude pravděpodobně překvapením, protože není úplně přímočarým popem a kapela na něm ukazuje své rafinovanější polohy. „Chráněná krajinná oblast je náš nový podzimní singl s trochu temnou atmosférou, ale i hitovým potenciálem,“ říká o skladbě frontman kapely Pavel Houf. „Text písně je jako noviny, které si nikde nepřečtete. Reaguje na současná dění, ale snaží se myslet jinak – osobněji, neekonomicky,“ dodává k tomu Filip Horák, kytarista a autor textu.


Vyjde jim to nebo ne? K tomu se rozhodli přispět vizuálně atraktivním klipem z dílny režiséra Martina Živockého, který se snažil vystihnout singl CHKO takto: „Píseň má velmi specifickou melancholickou náladu a tu jsem chtěl přenést také do obrazu. Proto jsem zvolil podobu barevných skvrn, které se do sebe vzájemně vpíjejí a neustále se mění na pomezí konkrétních tvarů a abstrakce.“


Úterní diváckou premiéru si klip odbyl v Lucerna Music Baru a jeho kmotrem se stal kolega z Championship Music, zpěvák Voxel. V televizi se poprvé klip objevil 26. září na TV Óčko v pořadu Novinky.

Podívejte se na klip k singlu Chráněna krajinná oblast:

Foto: www.championship.cz