Kantáty z Vysočiny Bohuslava Martinů v podání Pražského filharmonického sboru získaly nominaci na BBC Music Magazine Award

Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka s kompletní nahrávkou Kantát z Vysočiny Bohuslava Martinů získává mezinárodní úspěchy již od samého vydání. Titul byl označen jako Editors Choice ve dvou nejdůležitějších britských hudebních časopisech věnovaných klasické hudbě – Gramophone a BBC Music Magazine.

untitled

Nyní byla nahrávka odbornou porotou vybrána mezi tři nominovaná alba na BBC Music Magazine Award v kategorii sborové tvorby (Choral Award). Zda přední český sbor promění nominaci v cenu, o tom rozhodne hudbymilovná veřejnost celého světa prostřednictvím otevřeného hlasování na speciálním webu zřízeném BBC pro tento účel. Anketa začala 19. ledna 2018 a potrvá celý měsíc.

PFS_nahravaKantatyMartinu_Supraphon

Hlasovat (Choral Award) je možné zde: http://awards.classical-music.com/

Poprvé vyšla čtveřice kantát (Otvírání studánek, Legenda z dýmu bramborové nati, Romance z pampelišek, Mikeš z hor) na supraphonských gramofonových deskách před šedesáti lety, a to v interpretaci Českého pěveckého sboru a Kühnova dětského sboru se sbormistrem Janem Kühnem. Nová referenční nahrávka kantát vznikla ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a kromě nejvyšších interpretačních nároků si její aktéři kladli za cíl co nejvíce se přiblížit k původním záměrům skladatele. Společně s Pražským filharmonickým sborem a dirigentem Lukášem Vasilkem se na ní podílela řada sólistů: sopranistka Pavla Vykopalová, barytonista Jiří Brückler, klavírista Ivo Kahánek, členové Bennewitzova kvarteta, recitátor Jaromír Meduna a další. Sbor se na vzniku nahrávky výrazně podílel i produkčně za podpory Nadace Bohuslava Martinů.

PFS credit Petra Hajska CD_Martinu_PFS_Supraphon

Foto: Supraphon / Petra Hajská


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353