Kamil Střihavka pokřtil Drsnej kraj

V narvaném Paláci Akropolis pokřtila skupina Škwor své nové album Drsnej kraj. Kmotrem se stal zpěvák Kamil Střihavka, který na pódiu řekl: „Skupina Škwor patří mezi nejprofesionálnější kapely u nás!“ Album Drsnej kraj vyšlo 18. března a hned se zařadilo mezi nejprodávanější alba u nás.


Šesté studiové album pražského rockového kvarteta Škwor podtrhuje to nejlepší, čím se kapela kdy prezentovala. Nápadité melodické linky ve slokách, které pak rozbouří a korunují silné stadiónové refrény, náležitě posílené sbory, také jednoznačné slogany, naštvané, kritické i vtipné texty a především rukopis, podle kterého tuhle kapelu bezpečně rozeznáte od jiných.
Jako bonus je k albu zabaleného do elegantního digipaku a nazvanému v mnoha ohledech příznačně Drsnej kraj připojeno DVD. Bude na něm záznam loňského koncertu formace v pražských Kbelích, rozhovory s muzikanty, dokument o natáčení alba a v neposlední řadě zajímavě zpracované záběry k písničkám Kámen a Sama z ledové plochy v pražské Tesla Areně.


Novinka Drsnej kraj to rozbalila v šestnácti písničkách, z nichž Tak to jsme my znají příznivci Škworu z dva roky staré kompilace Sečteno podtrženo a Stíny a mráz zase z repertoáru fenomenálního rakouského zpěváka Falca, v původní devadesátkové verzi nazvané Out Of The Dark. „Falca máme rádi, a tak nás napadlo, že bychom mohli předělat nějakou jeho pecku. Out Of The Dark se nám líbí, tak jsme zvolili ji. Já k ní napsal text, který je trochu depresivní, protože ten původní je depresivní hodně. Také jsme brali ohled na to, abychom tuhle pecku dokázali dobře zahrát na koncertech. Není nic horšího, než když po tobě chtějí diváci nějakou písničku a ty jim ji nejsi schopen pořádně zahrát,“ řekl nám zpěvák a kytarista skupiny Petr Hrdlička.


Stíny a mráz samozřejmě Škwor upravil zvukově i aranžérsky tak, aby odpovídala jeho současnému soundu. O ten se stará celá kapela, ve finále pak producent posledních tří alb a současně kytarista kapely Leo Holan. „Nedokážu si představit, že by nám do toho kecal někdo, kdo stojí mimo kapelu,“ tvrdí Hrdlička. „Měli jsme v minulosti producenta. Přišel a řekl, že přesně ví, jak to myslíme a co chceme. Pak jsme natočili desku a z mého pohledu to bylo tak hrozné, neodpovídající našim představám, že jsme to museli nahrát znovu. Moje představa v současné době je, že producent zvenčí by nám práci ztížil, ne usnadnil.“

Škwor
Petr Hrdlička (zpěv, kytara)
Leo Holan (kytara, programing)
Tomáš Kmec (baskytara)
Martin Pelc (bicí)

Foto: Supraphon / Martin Kubica


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353