Jiří Suchý & Jiří Šlitr – Jonáš a tingltangl / Jonáš a doktor Matrace

Když 18. června 1962 poprvé zazněla v divadle Semafor píseň Vyvěste fangle na tingltangle, protože Jonáš už je tu… zrodila se nejslavnější divadelní postava Jiřího Suchého a z Jiřího Šlitra se stal jeho herecký partner. Ve slavném představení Jonáš a tingltangl se totiž zrodila dvojice Suchý & Šlitr.

47413c34
Když po dvě stě padesáti úspěšných reprízách Semafor hru stáhl z repertoáru, podepisovali lidé petici za její obnovení. Proto vzniklo v roce 1969 volné pokračování s názvem Jonáš a doktor Matrace. Většina písniček z obou představení zlidověla a začala žít svým vlastním životem. Jejich studiové nahrávky nyní vycházejí u příležitosti pětapadesátého výročí od své premiéry v jubilejním vydání na vinylu a současně i na CD.
Legendární písničky ze dvou slavných představení Jonáš a tingltangl / Jonáš a doktor Matrace divadla Semafor nyní po půlstoletí vychází v jubilejním vydání na vinylu a CD!

Jiří Suchý & Jiří Šlitr – Jonáš a tingltangl / Jonáš a doktor Matrace
Vyvěste fangle, Honky tonky blues, Klementajn, Modré punčochy, Škrhola, Koupil jsem si knot, Tak jak ten Adam, Chybí mi ta jistota, Tulipán, Margareta, Mississippi, Kos, Bledá slečna, Jó, to jsem ještě žil, Kubistický portrét, Dialog, Proti všem, Kdo chce psa bít
Zpívají Jiří Suchý, Jiří Šlitr a sbor divadla Semafor
Hrají Ferdinand Havlík se svým orchestrem, Jiří Šlitr, Rudolf Rokl, Taneční orchestr Československého rozhlasu
Cena CD: 279,- Kč, LP: 399,- Kč

Foto: Supraphon