Jaro s hudbou Clarinet Factory

Clarinet Factory chystají na tento měsíc sérii koncertů se zajímavými hosty. Na trh se po dvou letech vrací album Eternal Seekers, které členové Clarinet Factory nahráli s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou…


Nejprve se soubor představí ve středu 11. dubna na své »domovské scéně« ve Švandově divadle s Jardou Svobodou, frontmanem skupiny Traband. Zazní nejen jeho písně v novém, neobvyklém aranžmá, Svoboda se představí rovněž jako hráč na harmonium. „Mohu prozradit, že Jára hraje kromě harmonia nebo akordeonu také na klarinet, takže má k našemu souboru dost blízko. Společně jsme už v minulosti hráli. Hostovali jsme se skupinou Traband a Jarda nás na oplátku podpořil zpěvem a harmoniem na našem koncertě v zatopeném lomu u Nečína,“ říká Jindrich Pavliš z Clarinet Factory. Jako obvykle se koncertu zúčastní též perkusista Alan Vitouš.
Ve středu 18. dubna pak v divadle Minor na benefičním koncertě pro Nadační fond Impuls přivítají Clarinet Factory milého hosta – Lenku Dusilovou, která se ponoří do experimentů s vokály, smyčkami a nečekanými kombinacemi zpěvu a klarinetů.


Clarinet Factory vystoupí rovněž s Alanem Vitoušem ve čtvrtek 12. dubna na festivalu Pardubické hudební jaro, kde se zaměří na prostor s využitím surroundového ozvučení, a ve čtvrtek 19. dubna v hradeckém divadle Drak, kam si připravili naopak zcela akustický koncert.


Na všech zmiňovaných koncertech uslyšíte i velkou část skladeb z posledního řadového alba, které vyšlo pod názvem Out of Home u vydavatelství Supraphon. Aktuálně v distribuci Supraphonu je nyní legendární album Eternal Seekers, které dva roky nebylo na trhu. Clarinet Factory na něm spolupracoval s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou. V této sestavě Eternal Seekers vystoupí v pátek 13. dubna na 16. ročníku Polička Jazz Festival.


Cenou Anděl oceněné album Eternal Seekers vychází na značce Animal Music v novém obalu výtvarníka Aleše Najbrta a s bonusem – dosud nevydanou nahrávkou písně Smiluje, kterou Eternal Seekers pořídili pro film Rodina je základ státu; toto akustické provedení skladby vytváří zajímavý kontrast k nahrávce téže skladby na albu Lenky Dusilové Baromantika. V pátek 6. dubna se úspěšné album poprvé objevilo v digitální podobě v online obchodech jako například SupraphonLine.cz nebo iTunes.

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353