Jana Koubková pokřtila album A tak si jdu…

V rámci svého koncertu v klubu Jazz Dock zpěvačka Jana Koubková pokřtila své nejnovější album nazvané A tak si jdu…. Jako kmotry si Jana Koubková vybrala skupinu Clarinet Factory.

koubkova_jana_kubica_martin_supraphon_2016
Paní Jana Koubková si jako hosty svého koncertu pozvala skupinu Clarinet Factory. Soubor Clarinet Factory vznikl před více než deseti lety. Svou tvorbou, hrou a improvizací stírá kvartet ve složení Jindřich Pavliš, Luděk Boura, Vojtěch Nýdl a Petr Valášek hranice jazzu, crossoveru, etnických inspirací, minimalismu i elektroniky.
Křest alba pojali velmi netradičně: zazpívali přání v senegalštině, včetně českého překladu… Z toho návštěvníci koncertu našli inspiraci k názvu alba „A tak si jdu…“.
Album Jany Koubkové vyšlo 19. srpna a hned po vydání mělo nadšené přijetí. Například v MF DNES Václav Hnátek s hodnocením 70% napsal: „Soubor nových písniček Jany Koubkové je tak pestrý, že prostý výpis žánrových zařazení jednotlivých skladeb by zabral odstavec a ještě by nejspíš zůstal neúplný a nepřesný. A ono vlastně ani není důležité, že se tu míchají jazzové nálady s blues, šansony s kompozicemi, za jejichž dynamiku by se nemuseli stydět ani leckteří rockeři. V tomhle směru je vyloženou lahůdkou varhanové sólo Ondřeje Kabrny ve skladbě Vrátek nebo celá instrumentace písní Země se třese či Tvá pýcha mě míchá…“
Album Jany Koubkové A tak si jdu… se bezesporu stává senzací nadžánrových alb tohoto roku.

Animovaný klip k titulní písni najdete zde:

Foto: Supraphon / Martin Kubica


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353