Igor Bareš čte příběh jednoho psího seniora Egona

Příběh jednoho psího seniora, jeho nesnesitelné paničky a shovívavého páníčka, to jsou vybrané kapitoly z knihy Petry Baďurové Egon: Děsná psina, kterou v roce 2019 vydalo Nakladatelství Titanic. Na CD-mp3 jej jako audioknihu načetl herec Igor Bareš.

Petra Baďurová se narodila v roce 1964 a byla dvanáct let skutečnou paničkou skutečného psa Egona. Tou, které Egon říká panda, trochu je a trochu není. Je odpůrkyní polidšťování psů a ve své knize s nadsázkou, humorem a pochopením zúročila půl století svých zkušeností nejen se psy, ale také s jejich majiteli.

Psi ji provázeli od dětství. Jsou jejím koníčkem. Vyhledávala je, vlastnila je, hlídala a cvičila je i mnohým přátelům. Nakonec založila úspěšný facebookový profil »Egon – z mýho deníčku«. Rozrůstal se den co den o fotky, historky a vzpomínky starého a už nemocemi zkoušeného německého ovčáka, až Egon jednou v noci odešel do psího nebe…

Jeho panička tenkrát nad ránem v emocích sedla k počítači a slíbila fanouškům, kteří si oblíbili Egonův svérázný »psí« styl vyprávění, že jeho příběh vydá knižně. Slib splnila, v roce 2019 vyšla od té doby už několikrát dotiskovaná kniha a v roce 2020 z ní Igor Bareš načetl 21 vybraných kapitol pro Český rozhlas Dvojka. Rozhlasová četba měla velký úspěch, a proto nyní vyšla v podobě CD-mp3.

„Knihu Egon: Děsná psina jsem napsala nejen jako vzpomínku na léta prožitá v radostech a strastech se svými psy, ale taky na památku všech těch čtyřnohých chlupatých bytostí, které tu s námi nějaký čas byly a prozářily nám život. Na oslavu těch, kteří si tu dosud radostně pobíhají. A na počest všech, kdo se ke zvířatům chovají hezky,“ uvedla Petra Baďurová.

 

Petra Baďurová

Egon: Děsná psina

Čte Igor Bareš

CD-mp3: 249,- Kč

Celkový čas: 96:31

 

Obsah:

 1. Jsem pes
 2. Narozeniny
 3. Štěně
 4. Kniha
 5. Vona a kuchyň
 6. Bedna
 7. Venca
 8. Věci, co se točej
 9. Podzimní koupel
 10. Korela
 11. Experiment
 12. Harém
 13. Krasavice
 14. Rony
 15. Koně
 16. Náhoda
 17. Buran
 18. Nákup
 19. Mrtvej pes
 20. Z mýho deníčku
 21. V předvečer

 

Více infa: www.radioteka.cz

 

Foto: Radioservis / Tomáš Vodňanský