Horáčkův Ohrožený druh opět ve Švandově divadle

V předvánoční atmosféře 18. prosince se opět představí unikátní projekt autora Michala Horáčka – Ohrožený druh aneb Šansonový večer v podání zpěvaček Lenky Nové, Nadi Válové, Věry Nerušilové, Terezy Nekudové, Hany Robinson a jejich hostů.


Úspěšný projekt Ohrožený druh se po dvou letech opět vrací na jeviště Švandova divadla. „Návrat je to trochu symbolický, protože v tomto divadle Ohrožený druh odehrál své první veřejné vystoupení a my se do Švandova divadla vracíme rády,“ říká zpěvačka a klavíristka Hana Robinson.
Album Ohrožený druh, které se v roce 2008 stalo hudebním fenoménem, představují živě zpěvačky Tereza Nekudová, Naďa Válová, Hana Robinson, Lenka Nová a Věra Nerušilová. Hostem večera je František Segrádo, který mezi ženský element přináší protipól mužského světa. Koncertní verze má za sebou skoro tři desítky úspěšných vystoupení po celé České republice. Záznam z loňského koncertu z Divadla na Vinohradech přinesla Česká televize letos v březnu.
Kromě písní ze zmiňovaného alba zazní i další skladby s texty Michala Horáčka. Výjimečný projekt Ohrožený druh je celý koncipován s nádechem divadelně – hudebního představení, kterému je přizpůsobena i scéna. Zpěvačky doprovází živá kapela v obsazení piano, kontrabas, kytara, housle. Vzhledem k alternacím jednotlivých zpěvaček je každé představení svým způsobem originální.

Ohrožený druh aneb Šansonový večer
18. 12. 2011 od 20 hodin – Švandovo divadlo na Smíchově

Foto: Sony Music