Hana Hegerová – Cesta (Písně 1960–2016)

Mimořádné životní jubileum skvělé zpěvačky a velké osobnosti doprovází mimořádná kompilace! Tento box na deseti cédéčkách shrnuje českou albovou tvorbu Hany Hegerové od roku 1966, doplněnou o německou koncertní nahrávku s verzemi písní dosud neslyšenými a výběr singlů a EP ze šedesátých let. Je to víc než jen krásná vzpomínka. Je to krabička plná znamenité muziky, jejíž platnost není časově ohraničena.

12df0e3b
Celkem osm alb připomíná velkou domácí kariéru zpěvačky, která učinila pop uměním. Od semaforských dob, po závěrečnou studiovou práci, je to sestava skladeb mnohdy hitových, ale vzdálených časté trivialitě toho oboru. K albovým záznamům z pěti dekád jsou nově přidána dvě cédéčka v úloze mnohem víc než jen bonusové. Dokumentem o zahraniční koncertní podobě Hany Hegerové je premiérově zpřístupněný záznam ze Stuttgartu, představující zpěvačku ve výtečné formě, doprovázenou úsporně dokonalým duem – klavír (Petr Malásek) a kontrabas (Robert Balzar). Komunikace s publikem v několika písňových jazycích a podíl českého repertoáru dokazují mezinárodní univerzálnost Hegerové i čestnou funkci velvyslankyně naší hudby.
Druhý »nový« disk je sestavou především singlových nahrávek z let 1960 až 1969, poskytujících přehled o pozoruhodném zpěvaččině vývoji. Vedle klasických semaforských písní tu najdete i ty se Smetáčkovci, z Bratislavské lyry a jiné mírně pozapomenuté, ukazující na postup od dobového bigbandového doprovodu až ke komorním písním.
Hana Hegerová nabízí písňovou cestu hudbou vrchovatě naplněným životem. Mohutnou dávku výborné muziky doprovází booklet s vybranými fotografiemi a dobovými texty z obalů alb.
Cesta Hany Hegerové na kompletu deseti CD: 8 řadových alb a 2 premiérové disky!

01 ŠANSONY S HANOU HEGEROVOU
02 RECITAL
03 RECITAL 2
04 LÁSKO PROKLETÁ
05 POTMĚŠILÝ HOST
06 CHANSONS
07 LIVE
08 MLÝNSKÉ KOLO V SRDCI MÉM
09 DAS KONZERT
10 SP & EP 1960 – 1969

Cena 10CD Box: 1199,- Kč

Foto: Supraphon