František Nepil – Spejbl & Hurvínek – Zlatá zebra

Pro děti od pěti do osmi let a všechny starší, kteří si chtějí zavzpomínat na své dětství je určeno nové CD Spejbla a Hurvínka nazvané Zlatá zebra. V roce 1977 jej napsal František Nepil a namluvil Miloš Kirschner.

„Máš štěstí, ty i tvoji kamarádi, že vaším rozhlasovým učitelem bude jeden z nejlepších znalců všech předpisů na světě, a tedy i předpisů dopravních. Bude jím taťulda, Josef Spejbl. Pro případ, že by ti jeho výklad přece jenom nebyl docela úplně jasný, budu samozřejmě při tom i já, Hurvínek.“

Mnozí rodiče dnešních dětí si určitě vzpomenou, jak za svých školních let (začínalo se v roce 1977, výuka pokračovala do druhé poloviny osmdesátých let) ze školního rozhlasu poslouchali lekce pro budoucí motoristy i malé chodce či cyklisty v podání Spejbla a Hurvínka a podle pokynů vyplňovali výukové sešity Zlatá zebra dle své věkové kategorie. Byla s tím spojena i soutěž o odznak Zlatá zebra.

Když jsme ve vydavatelství Radioservis Zlatou zebru poslouchali, s překvapením jsme zjistili, jak aktuální je. Proto se v Radioservisu rozhodli postupně celý cyklus vydat na třech CD, rodičům jako vzpomínku na dětská léta a dětem pro zábavu a poučení v jednom. A začali první sérií pro ty nejmenší.

 

Obsah kapitol:

  1. Jak chodit po ulici a po silnici
  2. Kde přecházet vozovku
  3. Jak přecházet vozovku
  4. Stále rychleji*
  5. I barva oděvu chrání
  6. Dopravní značky
  7. Cesta do školy
  8. Železnice
  9. Příslušníci Veřejné bezpečnosti (dnes Policisté)
  10. Chováte se taky tak?

Celkový čas 46:28

 

*Ve zvuku zazní informace o maximální povolené rychlosti v obci 60 km/hod., dnes platí 50 km/hod.

 

František Nepil

Spejbl & Hurvínek – Zlatá zebra

Abeceda budoucího motoristy

Cena CD: 229,- Kč

Celkový čas 46:28 minut

Rozhlasová nahrávka z roku 1977

Účinkuje Miloš Kirschner

 

Foto: Radioservis

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353