Dvě tváře Evy Urbanové

Opera a populární hudba – dvě lásky Evy Urbanové, které se potkávají na jejím novém dvojalbu… Eva Urbanová – to je fenomén české i světové opery; její cesta ke ztvárnění vrcholných rolí na scéně Národního divadla a newyorské Metropolitní opery vedla přes zpívání v místní hard rockové kapele – a láska k populární a rockové muzice už jí neopustila ani s láskou k opeře, se kterou slaví světové úspěchy. To jsou dvě tváře v životě Evy Urbanové i na novém dvojalbu, které Supraphon vydává 31. října 2011.


„Eva Urbanová má dar spojovat žánry, je vynikající operní pěvkyní i originální rockovou zpěvačkou a jsem velmi rád, že své nové album křtí právě v Národním divadle, které má to štěstí být její domovskou scénou,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.


První CD obsahuje operní nahrávky rolí od Verdiho po Janáčka, které jsou jejímu srdci nejbližší a se kterými je po světě spojována; tento výběr jistě potěší nejen ortodoxní příznivce opery. Druhé CD pak nabízí to nejoblíbenější z výletů Evy Urbanové do žánru tzv. lehčí muziky. Že to může být nádherné i náročné zpívání vám dokáže celkem dvanáct nahrávek z živých vystoupení s orchestrem Jiřího Dvořáka, ve třech bonusech v duetech s Karlem Gottem.


Výběr především muzikálových a popových melodií zahrnuje Albinoniho Adagio i Vangelisovo March With Me, krásné zpívání ve stopách italských či španělských lidových písní, ale také slavné Power Of Love. Dueta nabídnou hlavní téma z Fantoma opery nebo All By Myself od Erica Carmena, tedy Kam tenkrát šel můj bratr Jan.

Z diáře Evy Urbanové
28. 10. 2011 – Národní divadlo v Praze – B. Smetana – Libuše
22. 11. 2011 – Národní divadlo v Praze – Operní koncert (Eva Urbanová, Ivan Kusnjer, Luděk Vele, dirigent Robert Jindra)
29. 11. 2011 – Vánoční koncert ve Slaném (Divadlo Slaný), klavírní doprovod David Švec
6. 12. 2011 – Národní divadlo v Praze – G. Verdi – Aida – role Amneris
17. 12. 2011 – Praha – Žofín – koncert populární a rockové hudby, doprovází orchestr Boom Band, spoluúčinkují Dasha, Fredy Bittner
13. 1. 2012 – Národní divadlo Moravskoslezské – koncertní provedení L. Janáček – Věc Makropulos – role Emilie Marty
21. 1. 2012 – Národní divadlo Moravskoslezské L. Janáček – Věc Makropulos (Emilia Marty)
26. 1. 2012 – Národní divadlo Moravskoslezské L. Janáček – Věc Makropulos (Emilia Marty)

Více informací na: www.evaurbanova.com

Foto: Supraphon / Miloš Schmiedberger