Divokej Bill se v novém klipu zase těší na Jaro

Po pecce Kořala se úvalská parta Divokej Bill hlásí o slovo s dalším singlem z letošní albové novinky Tsunami. Volba padla – berete-li to podle názvu možná trochu paradoxně – na píseň Jaro. Niméně text songu i malebný videoklip, který k písni vznikl pod taktovkou filmové společnosti Popojedem, dokazují, že se do období podzimních plískanic hodí víc než dobře. Rozhánět šedá mračna budou Billové ale i svou energickou koncertní show, které se po českých městech dočkají také na Slovensku, kam kapela zavítá v listopadu a prosinci.

Foto_Radka_Budská_3_mai

Tuhle pecku jsme vybrali, protože krásně koresponduje s tím, že je podzim. Vznikla přesně před rokem právě v tomto čase, kdy na člověka padá takovej ten smutek, že jaro a léto uteklo jako voda, dny se krátí a všechno se chystá na zimu. Říkali jsme si, že by to mohla být ona a že se to tak pěkně potkává. Snad se nám povedlo propašovat do ní i pozitivní poselství, že to všichni v pohodě přežijeme a pak nastoupíme zase v plný síle. Zima je samozřejmě taky super, ale jaro je prostě lepší,“ vysvětluje frontman kapely Vašek Bláha, proč padla volba právě na Jaro.

SU 6375-2

Samotný klip, který pro Divokýho Billa režíroval Jan Chramosta z Popojedem, se natáčel během slunné říjnové neděle na dvoře před zkušebnou kapely v Úvalech a »domácká« atmosféra z něj doslova sálá. „Když přišel námět od lidí z Popojedem, který se odehrával na uzavřeném dvoře, bylo hned jasné, kde se bude natáčet. Máme tam svoje zázemí i hromadu věcí co se dala použít. Veliká výhoda byla, že si do klipu přišlo zahrát hromada kamarádů, kteří to měli kousek. Měli jsme i štěstí na počasí a chytli asi poslední krásnej víkend v roce,“ dodává k tomu Bláha.

Foto_Radka_Budská_1_mai

Štěstí na počasí měl Divokej Bill (alespoň ve většině případů) i během celorepublikového Lobkowicz Tour 2017, v jehož rámci představil album Tsunami během května až září v celkem třiadvaceti městech ČR. „Kdyby jsme to měli říci jedním slovem, byla to bomba! Turné se opravdu moc povedlo. Za ta léta už si vše krásně sedlo a vše šlo jak na drátkách. Celá parta, kapela, technické zabezpečení, zvuk, světla, a další věci kolem, fungovaly fantasticky. Lidí se přišlo pobavit hromady a ohlasy byly bezvadný. Ohromě nás to povzbudilo a jsme za to moc rádi. Moc všem děkujeme!“ ohlíží se Billové zpět za povedenou šňůrou.

VT00772

Tu si osmičlenná parta z Úval, která v příštím roce oslaví už dvacet let existence, nyní prodlouží u našich východních sousedů, kde odehraje celkem šest koncertů. „Moc se těšíme. Je to pro nás vždycky takové zpestření, jet si zahrát někam dál. Na Slovensko jezdíme už hezkých pár let a vždycky je to o kousek lepší. Tu cestičku si je tam prostě potřeba vyšlapat, jako před léty tady. Přesto že je to za humny, publikum a vlastně všechno je tam malinko jiné a to nás inspiruje a baví,“ neskrývají Billové nadšení z dalších koncertů.

Podívejte se na klip zde: http://y2u.be/aOjvh3f4wew

Foto: Supraphon / Radka Budská


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353