David Koller si plní sen, na turné zahraje jako Nirvana

David Koller už brzy vyrazí po českých a moravských divadlech. Zřejmě nejvýznamnější současný muzikant střední generace českého bigbítu představí fanouškům své písně ve speciálních akustických úpravách.


Turné volně naváže na unikátní koncertní projekt z jara loňského roku, kdy Koller odehrál vyprodané koncerty s komorním tělesem Agon Orchestra. Zatímco tehdy zněly skladby ve velkolepých aranžích dechů a smyčců, letošní akustické koncerty nechají vyniknout křehké kráse Kollerových melodií a textů.
„Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli »elektricky«, sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy. Teprve teď poprvé pojedeme koncerty bez rudých oček Maršálů,“ říká David Koller.
Playlist vystoupení v českých a moravských divadlech bude těžit především z repertoáru Kollerbandu, hlavně z písní, které Kollerband natočil ve studiu jako session unplugged a které jsou fanouškům k dispozici ke stažení na webu www.clickmusic.cz. „Vedle věcí Kollerbandu zahrajeme také akustické verze písní z mých sólových alb i z repertoáru kapel, ve kterých jsem působil,“ dodává bývalý člen Lucie, Jasné páky, Žentouru nebo Pusy.
Na jarní akustické turné vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller se svou dlouholetou doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller – oba bicí a percussion, Michal Pelant – kytara, zpěv, Michal Nejtek – piano a Marek Minárik – akustická basa. „Půjdeme hodně na dřeň a chceme také více improvizovat. Moc se na to těším,“ dodává David Koller.

 

David Koller unplugged
27. 2. – Ostrava
28. 2. – Brno
16. 3. – České Budějovice
2. 3. – Příbram
19. 3. – Praha
25. 3. – Tábor
5. 4. – Hranice na Moravě
6. 4. – Klatovy

Další koncerty sledujte na webu: www.davidkoller.cz

David Koller je zřejmě významný muzikant střední generace českého bigbítu. Zpěvák, bubeník a skladatel. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíc proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005. Účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná páka).

Foto: www.davidkoller.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353