Dasha – Dasha Symphony

Zpěvačka Dasha patří již řadu let k pulárním interpretkám naší domácí hudební scény. Proto je překvapivé, že nyní vydává teprve třetí sólové album. Na svoji novinku si tentokrát Dasha vybrala převážně osvědčený světový repertoár.

Nahrávka alba Dasha Symphony vychází ideově z již existujícího koncertního programu a původně se mělo jednat o živý záznam koncertu Dashy s Filharmonií Hradec Králové, ale s ohledem na letošní jarní karanténu a nemožnost koncerty uskutečnit před diváky vzniklo nakonec nové album studiově. Nahrávání hudebních základů proběhlo v sále filharmonie a následně Dasha společně se svým hudebním souputníkem a velkým kamarádem Davidem Solařem natočila všechny vokály v intimním domáckém prostředí studia SO-LA-RO na Vyžlovce. Vznikl tak hudební počin s výtečně hrajícím orchestrem a doprovodnou kapelou, s aranžemi Martina Kumžáka, který se zhostil i role dirigenta, a v neposlední řadě se skvěle zpívající Dashou.

Album Dasha Symphony obsahuje světové hity nedávné i vzdálenější minulosti, zazpívané mimořádně důstojně vůči originálům. Všechny písně jsou dlouhodobě zařazeny do repertoáru Dashy a samozřejmě se také v průběhu minulých let objevily v populárním televizním pořadu StarDance. Zní zde převážně angličtina, ale i francouzština a italština, a navíc ve třech nahrávkách i čeština. Poprvé se zde na oficiálně vydané nahrávce objeví i 15 let stará původní písnička Modlitba, patřící mezi nejoblíbenější v koncertním programu Dashy. Celkově se jedná o mimořádný hudební projekt, bořící všechny pomyslné hranice.

Dasha Symphony = čistá radost z hudby bez hranic.

 

Tracklist:

Empire State of Mind / Man in the Mirror / Fields of Gold / Derniere Danse / Modlitba / Sunny / Don’t You Worry ‚Bout a Thing / Adagio / Najednou / Mercy / Get Here / Symbol žen (Every Woman in the World) / It Is You (I Have Loved) / Fantasy

 

Foto: Supraphon

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353