Chinaski vyberou v regionech čtrnáct předkapel

Hlásit se mohou i dvanáctiletí, co mlátí do kytar, nebo holky s harmonikou. Zažít večer v roli hudební hvězdy – tedy zahrát si před narvaným sálem, vidět zákulisí slavné kapely a pak mít i autogramiádu. Takový zážitek umožní mladým a neznámým skupinám nebo umělcům populární kapela Chinaski. Její členové se rozhodli, že na svém aktuálním turné k albu Rockfield nebudou mít jednu předkapelu, ale naopak nechají v každém městě zahrát místní hudebníky, které si sami vyberou.

Šňůra čtrnácti koncertů začíná v březnu ve Velkém Meziříčí a končí 5. června v Lokti. Chinaski jí podporují vydání nahrávky Rockfield, která se záhy stala platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž je dlouhodobě nejhranější písní českých rádií (žebříčky IFPI). I přesto, že se v mnoha rádiích stále drží na špičce, kapela ho během ledna v éteru vystřídá novou písničkou s názvem Každý ráno.
„Když jsme připravovali detaily turné, napadlo nás, že si tentokrát nevezmeme jen jednu předkapelu. Rádi bychom udělali soutěž mezi regionálními skupinami a umělci o zahrání si před námi jako host na našem turné. Hlásit se mohou celé kapely nebo klidně i kluk s kytarou nebo holka s harmonikou či dvanáctiletí kluci, co mlátěj do kytary,“ popisuje kytarista a kapelník Chinaski František Táborský.
Hudebníkům, kteří si chtějí ve svém regionu s Chinaski zahrát, bude stačit poslat YouTube odkaz na video z koncertu nebo zkušebny s vlastním repertoárem na adresu: predkapela.chinaski@gmail.com. Záběry mohou být i amatérské. V mailu by měl být i název skupiny a stručné informace. Na základě toho pak Chinaski vyberou podle regionu jednotlivé účinkující.
„Chtěli bychom, aby si mladí umělci večer užili a vyzkoušeli si roli rockové hvězdy. Samozřejmě, že je vezmeme i na autogramiádu,“ doplňuje Táborský.
Podrobnosti zájemci najdou na oficiálních a facebookových stránkách kapely.

Plán turné:
14. 3. – Velké Meziříčí – Jupiter club
20. 3. – Olomouc – Sportovní klub Univerzity Palackého
21. 3. – Havlíčkův Brod – Kulturní dům Ostrov
24. 3. – České Budějovice – Dům kultury Metropol
26. 3. – Liberec – Dům kultury
02. 4. – Jičín – Masarykovo divadlo VYPRODÁNO
03. 4. – Jičín – Masarykovo divadlo
08. 4. – Litoměřice – Dům kultury
10. 4. – Most – Sportovní hala
11. 4. – Jindřichův Hradec – Dům kultury
14. 4. – Náchod – Městské divadlo Dr Josefa Čížka
17. 4. – Dolní Benešov – Kulturní dům
29. 4. – Česká Lípa – Dům kultury
28. 5. – Plzeň – amfiteátr Plaza
05. 6. – Loket – pod hradem

Foto: www.brainzone.cz