Charles Dickens – David Copperfield

Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis rozšířilo nabídku audioknih o další z řady titulů klasické literatury jednoho z největších anglických romanopisců všech dob – David Copperfield od Charlese Dickense.

Lubos Vesely archiv Svandova divadla

Dvacetidílná četba z dvoudílného románu Charlese Dickense zachycuje osudové momenty ze života Davida Copperfi elda, chudého sirotka, který dospěl v pozoruhodného a úspěšného člověka. Ačkoliv zažil po úmrtí rodičů nepřízeň, pronásledující ho celé dětství, a jeho dospívání provázelo též mnoho obtíží, mladý muž svůj vlastní příběh vypráví podrobně, barvitě, avšak bez lítosti. Jeho bystré postřehy zaznamenávají nejen vzpomínky na osobní záležitosti, ale také znamenitě popisují život a jednání lidí odlišných společenských tříd v Anglii poloviny 19. Století.

V brilantním podání Luboše Veselého (na snímku) se takřka zhmotňuje napínavý příběh sympatického hrdiny v dobových reáliích. Díky dynamickému, psychologicky věrohodnému, a přitom odlehčenému hereckému výkonu vyniká půvab textu, dávno již označeného za klasické dílo světové literatury.

Dickens David Copperfield

Charles Dickens – David Copperfield

Čte Luboš Veselý

Celkový čas 7 hodin 53 minut

Cena CD mp3: 229,- Kč

Zajímavosti z Wikipedie:

Postava Wilkinse Micawbera je inspirována otcem Charlese Dickense, Johnem Dickensem.

Známý iluzionista David Copperfield si svůj pseudonym zvolil právě podle románu David Copperfield.

Slavná britská rocková skupina Uriah Heep zvolila svůj název podle jedné z postav románu David Copperfield.

Foto: Radioservis, archiv Dejvického divadla