Benoni Jassik – Alaska Joe

Čtyři roky života na Aljašce. Život tropí hlouposti. Jedete hledat svého biologického otce do Německa, ale shodou okolností skončíte na čtyři roky na Aljašce. Hlavním tahounem příběhu českého dobrodruha Benoniho Jassika je Slovák Jožínko, jehož dobrodružná a bezelstná povaha přivádí jeho okolí do neuvěřitelných, někdy až tragikomických situací. Šest a půl hodiny v podání Davida Novotného ožívají bláznivé příběhy, které by člověk nevymyslel. Třicetistupňové mrazy, Eskymáci a přítulné Eskymačky, nedotčená příroda a jeden v dobrém slova smyslu blázen, pro něhož není žádný zdánlivě nesmyslný nápad nereálný. Jak říkal sám autor: „Kdo Jožínka nezažil, ten neuvěří.“

Benoni Jassik – Alaska Joe

Cena CD-mp3: 299 Kč
Celkový čas 6 hodin 32 minut

 

O autorovi:

Benoni Jassik 1945-2020

Syn české baletky a po válce odsunutého vojáka wehrmachtu. Otce poprvé potkává až v roce 1968, kdy má dovoleno díky pozvání vycestovat na čtyři dny do Německa. Zůstává v emigraci přes dvacet let. V roce 1980 odjíždí na čtyři roky za prací do Kanady a na Aljašku, kde se potkává s hlavním hrdinou své jediné knihy. Po návratu do vlasti se usazuje v Lipencích, u milované Berounky. Těžká nemoc a omezení kvůli čínské chřipce jsou nakonec důvodem, proč se zvukové verze své knihy nedožil.

 

David Novotný

Jeden z nejobsazovanějších českých herců. Po vystudování konzervatoře nastoupil

do Jihočeského divadla. V letech 1998–2016 byl členem souboru Dejvického divadla. Z více než padesáti filmových rolí připomeňme snímky Tmavomodrý svět (2001), Pravidla lži (2006), O rodičích a dětech (2007) či Vlastníci (2019).

Výrazná televizní stopa zahrnuje například seriály Okresní přebor (2010), Bohéma (2017) nebo Kukačky (2021). Svůj hlas propůjčil oblíbené postavičce Shreka. Rozsáhlá je i jeho rozhlasová tvorba a načetl několik desítek audioknih.

 

Závěrečná píseň: A všechno zlý je za námi (3:29)

z alba Nasycen – Ráno (2019)

Hudba a text: Raven

 

Foto: Radioservis

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353