Alena Ježková – Příběhy českých knížat a králů

Děje dávných dob české historie vyprávěné jako sled napínavých dramatických situací. Devět historických příběhů přibližuje život a vládu českých panovníků. Autorka Alena Ježková dokáže představit velikány české historie jako živoucí lidské bytosti, prožívající, stejně jako my, svá vítězství, zklamání, prohry, radost, lásku i nenávist, tápaní a pochyby.

cdc4b543

Prožitek z napínavých dějů české minulosti umocňuje vědomí, že se ony souboje, bitvy, útěky z vězení v převleku, únosy a intriky skutečně staly. Dějepis se náhle stává dramatickou a nesmírně zajímavou disciplínou také díky zanícené interpretaci Jana Potměšila a sourozenců Kryštofa Rímského i jeho sester Kristýny a Jenůfy Bokových.

Alena Ježková – Příběhy českých knížat a králů

O knížeti Boleslavovi II. a biskupu Vojtěchovi, o knížeti Oldřichovi a Boženě, o knížeti Břetislavovi a Jitce, o králi Vladislavovi I. a statečných českých rytířích, o Anežce české, o železném a zlatém králi Přemyslu Otakarovi II., o králi Václavovi II. a rytíři Závišovi z Falkenštejna, o králi Janu Lucemburském a Elišce Přemyslovně, o českém králi a římském císaři Karlu IV.

Jan Potměšil, Kryštof Rímský, Kristýna Boková a Jenovéfa Boková

Tracklist:

CD1: ÚVOD / O KNÍŽETI BOLESLAVOVI II. A BISKUPU VOJTĚCHOVI / O DĚJÍCH DÁVNÝCH DOB / O KNÍŽETI OLDŘICHOVI A BOŽENĚ / O ZÁKONECH / O KNÍŽETI BŘETISLAVOVI I. A JITCE / O RYTÍŘÍCH / O KRÁLI VLADISLAVOVI I. A STATEČNÝCH ČESKÝCH RYTÍŘÍCH / O MILOSRDENSTVÍ / O ANEŽCE ČESKÉ (ZAČÁTEK)

CD2: O ANEŽCE ČESKÉ (DOKONČENÍ) / O DÁVNÝCH KRÁLÍCH / O ŽELEZNÉM A ZLATÉM KRÁLI PŘEMYSLU OTAKAROVI II. / O MUŽÍCH A ŽENÁCH / O KRÁLI VÁCLAVOVI II. A RYTÍŘI ZÁVIŠOVI Z FALKENŠTEJNA

CD3: O ŽIVOTĚ A SMRTI / O KRÁLI JANU LUCEMBURSKÉM A ELIŠCE PŘEMYSLOVNĚ / O STŘEDOVĚKÝCH STAVBÁCH / O ČESKÉM KRÁLI A ŘÍMSKÉM CÍSAŘI KARLU IV.

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353